TZOB : “Geleceğin Star Sektörü Tarım Sektörüdür”

Yazan 24 Şub, 2011 tarihinde dosyalanan yer Etkinlik, eylem ve protestolar, Son Haberler. Bu yazıya olan tüm cevapları burdan izleyebilirsiniz. RSS 2.0. Geri beslemeleri buradan izleyebilirsiniz

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nuri Sorman, Tarım Sektörünün Gelecekte “Star” Sektör Olacağını Söyledi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nuri Sorman, tarım sektörünün gelecekte “star” sektör olacağını söyledi.

Denizli’de 7. Ege Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı açılışına katılmak üzere gelen Sorman, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarım sektörünün insanoğlunun varlığı süresince önemini bir kat daha artırdığını belirtti.

2007 yılında yaşanan kuraklık ve gıda krizinden sonra, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan doğal afetler sebebiyle tarım sektörünün öneminin 2010 yılında daha iyi anlaşıldığını kaydeden Sorman, şöyle konuştu:

“Tarım ürünlerinin enerji kaynağı olarak kullandırılması neticesinde yani, bioyakıt ve bioetonol üretimine girmesiyle tarım ürünlerindeki tüketim daha da artmıştır. Dolayısıyla afetler neticesinde başta Mısır olmak üzere dünya ülkeleri tarım ürünleri ihracatlarını durdurmuşlardır. Bu nedenle dünyadaki gıda fiyatlarında gün geçtikçe artış yaşanmaktadır, bu artış bugünlerde devam etmektedir. Onun için ülkelerin mutlaka tarım sektörünü revize etmesi gerekmektedir. Ürünü yetiştirmedikten sonra gıdaya ulaşmanız mümkün değildir. Bunun için, tarım sektörü en önemli sektörlerden biridir. Geleceğin star sektörü tarım sektörüdür.”

Kaynak : Haberler.com – 24 Şubat 2011

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu onaylayın