İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1

  Abdullah Aysu

  Merhaba arkadaşlar,
  Hükümet emekçiler, yoksullar ve üretici köylüler için geri vitese takmış bir kere. Orta çağ karanlığına götürecek. Emekçileri, yoksulları, üretici köylüyü köle yapacak!
  Bu yasa teklifini veren ve çıkması için oy kullanan milletvekilleri ve sınıf arkadaşları da köle sahibi efendiler olacak!
  Şimdi bu teklifi veren milletvekilleri ile çıksın diye oy kullanan milletvekililleri sizler haklısınız. Çünkü sizler beceriksizler ordususunuz. Burjuvazi olamayacak kadar yeteneksizler güruhusunuz. Onun için olsanız olsanız köle sahibi zalimller olabilirsiniz.

  Cumhuriyetten bu yana elimizdeki avucumuzdakileri aldınız, iliklerimizi sömürdünüz yetmedi ama burjuvazi olamadınız. Burjuvazi olamadınız ama burjuva imiş gibi kasım kasım kasılıyorsunuz. Ancak çıkardığınız yasa ile ola ola köle efendisi olduğunuzu yasal bir belge haline getirdiiniz. Bu belgenizi onurla evinizin en mütenasip köşesine iftiharla asabilirsiniz. İstediğiniz kadar kasılabilir, böbürlenebilirsiniz. Çünkü sizler ve türevleriniz emekçileri, yoksulları ve üretici köylüyü elbirliğiyle köle yapmakla kalmadınız kendinizi de köle sahibi efendiler yaptınız. Köle efendisi rütbelerine ricat ettiniz!

  Sanmayın öyle kalacaksınız. Biliniz ki, sizler köle sahibi olamayacak kadar her zalim gibi zavallı ve beceriksizsiniz. Oralarda tutunamayacaksınız. Gece yarılarındda pusu kurduğunuz ve zalimin kırbacı haline getirdiğiniz Meclis kırbacınızın şaklayamayacağı günler çok yakındır.
  A.Aysu

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam