İlgili Yazılar

Bir Yorum

  1. 1

    Arif İsmet Yılmaz/Çorlu Ergene İnisiyatifi

    Muratlı Aşağısevindikli’de yapılmak istenen Termik Santrale karşı mücadelenin örülmesinin her aşamasında aktif olarak bulunmuş biri olarak yazı hakkında söylemek istediğim birkaç nokta var: Aşağısevindikli köylülerinin tarafımızdan destek istediği ilk günden beri Çorlu Ergene İnisiyatifi olarak gözlemimiz, bu sürecin öznesinin köylüler olduğu şeklindedir.Bu mücadeleye Nurcan arkadaşımız kadar Tuncay ve Turgut arkadaşlarımızın da eşdeğer katkılarından söz edebiliriz.
    Katılımcı sayısını belirten paragraftaki Tema komşu ilçe temsilcisinden ve bir siyasi parti milletvekilinden bahsedilmesini anlamsız bulduğumu belirtmek isterim. Bu ifadeden, orada bulunan Tabip odası İl Çevre Komisyonu temsilcisinin, Mimarlar Odası temsilcisinin veya Sendika Şube başkanının, Tema temsilcisinden daha az anlamlı olduğunu mu anlamalıyız? Ya da Hdk’lı, Ödp’li, Yeşiller Partili, Edp’li, Tkp’li, hatta Mhp’li yöneticilerin de bulunduğu ve slogan atarak köylüleri desteklediği ortamda (klasik politikacı davranışı ile eylemin yarısında gelen ve çok kalmadan ayrılan) bir partinin vekilinin katılımcı olarak tanımlanmasını nasıl okumalıyız?
    Ergene İnisiyatifi mücadele ederken özne olarak mağdur ve muhatap olan halkı kabul etmektedir; bireyleri değil.. Dikkatli olunması dileğimle…

Yoruma kapalı.

Toprak Onur Yaşam