Tayfun Ozkaya

Tayfun Ozkaya

1974 yılından bu yana Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünde çalışıyor. 1990 yılında kurduğumuz Tarım Ekonomisi Derneğinin değişik dönemlerde başkanlığını yaptı. Şu anda tekrar başkanlık görevini sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  Bu konunun çok önemli olduğu konusunda hiç kimsenin tereddütü olmamalı . Mesleğim (Tütün Eksperliği ) ve zaman zaman yaptığım dağcılık sporu sayesinde , memleketimizin ne kadar değerli bir hazineye sahip olduğunu yaşayarak öğrenenlerdenim .Sadece Kaçkar – Dilberdüzü yaylasında kaç çeşit endemik bitki türü var biliyor musunuz ? Bir yaz boyunca , çantasına makarnasını , kuru meyvesini , kuru yemişini , peksimetini v.s. alan kaç farklı ülkeden dağcılar geliyor Kaçkarlara hiç merak ettiniz mi ? Belki bir gün merak edenlerin sayısı artar ve sahip olduğumuz hazineyi farketmeye oradan başlarız .

  Bu arada , açılışı bu gün yapılan ” Türk Tohum Bankası ” nın ne anlama geldiğini inşallah doğru değerlendirebiliriz . Aksi taktirde ,bizden tohum temin etmek isteyenler Kaçkarlara kadar bile yorulmayacaklar , belki de posta ile göndereceğiz :) Bu konuda uyanık olunmalı !

  Hollanda ekonomisinin önemli bir kısmını Hollandalıların Osmanlı dan aldıkları Lale soğanlarından geliştirdikleri farklı renk ve cinsteki lale soğanı ticaretinin oluşturduğunu bir yerlerde okumuştum !

  Tayfun bey’in kalemine sağlık . Teşekkürler .

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam