İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  Bu sitenin hazırlanmasında , güncellenmesinde ve geliştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum . Emeğinize ve yüreğinize sağlık .

  Amacımız hiç bir zaman kuru bir ” istemezükçülük ” olmamalı , gerekçelerimizi de anlaşılabilir bir şekilde ifade edebilmeliyiz . İzlerken gözlerim yaşardı ; Bu video da gördüğüm herkes doğru yöntemi uyguluyor , video da konuşan tüm Karadenizli hemşehrilerime ayrıca tebriklerimi iletmek istiyorum . Bir ŞAVŞAT lı vatandaş ” Elimde , birebir görüşülerek toplanan 10 000 Şavşat lının imzasi var , siz kime anlatacaksınız HES lerin bize zararı olmadığını , bu ısrarınızın sebebi nedir ? ” diye soruyor !

  ” Dağcılık ” sporu sayesinde KAÇKARLARIN büyük bölümünü yürüyerek , tırmanarak gezdim . Henüz Şavşat ı görmedim , ancak o bölgede yaşayan insanları ve kültürlerini çok iyi bilirim . Ekip arkadaşlarımla birlikte AYDER de ” horon ” teptik , KAVRON da ” tulum ” dinledik , bir ” Trans Kaçkar ” faaliyeti sonrası OLGUNLAR yaylasından YUSUFELİ ne indik ve ÇORUH nehri kıyısında geceledik .

  Bir vatandaş ; ” Devletin çıkarlarını öne sürerek , vatandaşın çıkarlarını hiçe sayıyorlar . Devlet vatandaş için vardır ” dedi ve çok doğru söyledi ! Yetkililerin , vatandaşın sesine kulak vermesi gerektiğine yürekten inanıyorum . Bu konuda mutlaka başarılı olunacak ve yapılan yanlışlar mutlaka düzeltilecektir .

  “ Demokratik Açılım “ ın temel felsefesi ; Halkın kendisini özgürce ifade edebilmesi ve çıkarlarını savunabilmesi değil midir ? Öyleyse dürüst olunmalıdır . :)

  Aşağıda , daha önce yine bu site de yayımlanan ” Köylüler ÇED toplantısını bastı ” başlıklı haber için yaptığım bir yorum var . Aynı şeyleri tekrar yazmak istemedim . Hem bir önceki haberi hatırlatmak , hem de bu konuyu takip ettiğimi vurgulamak için ekliyorum .

  Saygılarımla ,

  *********************************************************************************

  cengiz şahin diyor ki:
  Mart 11, 2010, 6:30 pm

  Aslında bir yorum yazmaya başlamıştım ama yazmaya başlayınca yazı büyüdü , ” yorum ” dan öteye geçmeye başladı . hazırladığım yazıdan bazı bölümleri alıp buraya ” yorum ” olarak ekliyorum . Yazdığım diğer bölümleri düzenleyip göndereceğim . Eminim herkes keyifle okuyacaktır . Israrla takip etmenizi öneririm

  Not : Yazıda başlangıç noktası Rize dir . Daha sonra sırasıyla Çamlıhemşin , Ayder ve Yukarı Kavron Yaylası geliyor . Derebaşı gölü , Kavron Vadisinin en tepe noktası , Fırtına Deresinin kollarından birisinin başlangıç noktasıdır . Dere , gölden çıktıktan sonra dev kayaların altına girer , bir kaç yüz metre aşağıdan tekrar çıkar .

  *************************************************************************
  ……………..
  …………………………….

  ” Derebaşı Gölü ” , Kavron Vadisinin en tepe noktasıdır . Burada ne yazarsam yazayım boş , anlatmam mümkün değil . Kavron Vadisini o noktadan seyredin ve doğanın yıllar içinde gerçekleştirmiş olduğu , ifade edecek kelime bulamıyorum , o muhteşem , o muazzam projeyi gördükten sonra kendi projenizle kıyaslayın , ondan sonra muhteşem projenizi hükümete sunup , bölge insanına anlatmaya kalkın !!
  …………………………….

  Herkes kendi yurdunu bilir , kendi yurdunu tanır ! orada yaşayan insanlar ellerindeki hazineyi senden benden çok daha iyi bilirler . siz , biz kim oluyoruz da onlara ” ÇED ” – ” ÇEVRE ETKİLEŞİM DEĞERLENDİRME ” dersi vermeye kalkıyoruz .

  Yukarı Kavron ve Fırtına Vadisindeki ” gerçek projeyi ” göremeyen hiç bir işadamı , ” kendi projesini ” köylüye anlatmaya kalkmasın boşuna .

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam