Tayfun Ozkaya

Tayfun Ozkaya

1974 yılından bu yana Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünde çalışıyor. 1990 yılında kurduğumuz Tarım Ekonomisi Derneğinin değişik dönemlerde başkanlığını yaptı. Şu anda tekrar başkanlık görevini sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  http://www.karasaban.net/koyluler-ced-toplantisini-yaptirmadi/ ” link inde izlediğim video sayesinde haberdar olduğum gelişme için de bir yorum eklemiştim !

  O haberde bahsi geçen Şavşat lı köylülerin taktiri hak eden sözlerinden sonra , Susuzköy civarında yapılması planlanan HES in programdan çıkarıldığını , bir gerekçe ile Ankara da bulunduğum sırada öğrendim . Yukarıda bahsettiğim olayda olduğu gibi eğer bilinçli bir örgütlenme ve sağlam gerekçeler olursa , yapılan hatalardan mutlaka dönülecektir , hepimiz buna inanmalıyız !

  ” Köylü Milletin Efendisidir ” . Atamızın bu veciz sözü her fırsatta dillendirildi , hepimiz ezberledik ! Belki de hepimizi yanılttılar ve aslında o cümle ” Sermaye Milletin Efendisidir ” şeklinde idi , çünkü sermaye olmadan şeker pancarı üretemeyiz değil mi ? Peki sermayemiz var , ama köylü olmadan üretebilir miyiz ? Yoksa , bizim adımıza üretecek başka ülkelerin daha fakir köylüleri mi yapacak bu işi ?!!

  Bence de “ Ülkemizin Tarım Politikası “ ile ilgili çok ciddi hatalar yapılıyor. Ancak , ” hadi hayırlısı bakalım ” diyerek beklemeye devam edeceğiz , çünkü ;

  Bir Ziraat Fakültemizin ( Samsun – 19 Mayıs Ünv. Ziraat Fakültesi ) girişinde , ” Traktörün Üzerindeki Atatürk ” heykeli vardır ve heykel kaidesinde Atatürk’ün şu veciz sözü yazar ; ” Milli Ekonominin Temeli Ziraattir ” . Ülkemizdeki her Ziraat Fakültesinin ” Tarım Ekonomisi Bölümü ” nde görev yapan akademisyenlerin , o veciz sözün anlamına ve milli ekonominin ihtiyaçlarına uygun bilimsel çalışmalar yapması gerektiğine inanıyorum . Aksi taktirde biz bu haberleri duymaya ve okumaya daha uzun süre devam ederiz .

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam