Abdullah Aysu

Abdullah Aysu

Abdullah Aysu 1954 Ankara doğumlu. Çiftçi bir ailenin sekiz çocuğundan birisidir. Halen Hububat Üreticileri Sendikası (HUBUBAT-SEN) Genel Başkanlığı, Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu (ÇİFTÇİ-SEN) Kurucu Genel Başkanlığı’nı yürütmektedir.

İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1

  Dr.Nüvit SOYLU

  Su ve toprak; olmazsa olmaz yaşamın belirleyicilerinden, yaşamsal temel gerksinimleri oluşturduğu gerçektir.

  Birleşmiş Milletler Helsinki 1972 deklerasyonunda da “su insanlık hakkıdır” ifadesi kullanılmıştır. Şİmdi yok değil, ticarileşebilir diyorlar. Bu yapılanma ve yönlendirmeler, artık bu kuruluşların asli amaçlarının sorgulanmasını gerektirmektedir.

  Doğal kaynaklar ve kullanımı konusunda yerleştirmeye çalıştırılan bu bakış; bir avuç da olsa sermaye büyüklüğüne koşut, hükümranlığını kullanmaktadır.

  Ben bu anlayışla, Birleşmiş Milletler FAO tarafından 2004 yılında Ankara-Vakıfbank Genel Müdürlüğü salonunda bir toplantıya tanık oldum. Toplantının adı:”BM-FAO Türkiye Su Kaynaklarının Acele Harekete Geçirilmesi ve Yönetilmesi”
  Başka yoruma gerek var mı?

  Petrolde, OECD teşkilatları, yönetim-fiyat senaryoları. Hangi düşünceyi savundukları havada, Sömürü düzeninin gereklerini düzenleme yönetimi.

  Bu kafalara soruyorum,”su insanlık hakkıdır” de ve ticarileştirmeye çalış, ulusların su haklarına müdahil ol, uluslararası kurallar koy, metalaştır.Adına su yönetimi de.

  Petrol insan dışı yaratıklara hizmet eden, insanlık harici bir kullanım ya da
  haktır?

  Kapitalizmin vahşi fikirleriyle insanlığı yok ederek beslenmesine yem olmamalı.En azından su gerçeğiyle bunu görebilmeliyiz.

 2. 2

  tugba

  bence biraz daha kısa olsaydı yha yazması daha kolay oluru dimi :D:D:D:D:D:DD:D

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam