Cengiz Şahin

Cengiz Şahin

1970 Samsun doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi Tütün Eksperleri Yüksekokulu’ndan 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılında TEKEL Genel Müdürlüğü Samsun - 19 Mayıs Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğü’nde “Tütün Teknolojisi Mühendisi-Tütün Eksperi” olarak mesleğe başladı. Ege, Marmara, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde “Yaprak Tütün Ekspertizi” , “Bakım Amirliği” yaptı. Kapatılmadan önce “Samsun Y.T. İşletme Müdürlüğü İhracat Şube Amirliği” görevini yürütmekteydi. Halen, 2010 yılında atandığı “Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde” mühendis olarak görev yapmaktadır.

İlgili Yazılar

3 Yorumlar

 1. 1

  Sedat kara

  Konu Türk ürünleri olunca konu hemen rafa kaldırılıp en kestirme yoldan sonuca gitmeye çalışılır. Bu ve bunun gibi uyarıları Umarım bizimle beraber görmesi gerekenler de görür. Bu kara oyunlar bugün tekel üzerindan tütünle oynanır yarın başka bir zenginliğimizle. Tamamen siyasi bazı kararlar tartışılabilir ama ülkemin menfaati ve geleceği asla tartışılmaz. İlgililere ulaşması dileğimle saygılar sunarım. Ayrıca bu hassas duruşunuz için teşekkürler. Memleketimize el birliği ile sahip çıkalım.

 2. 2

  berkay

  Cengiz ŞAHİN bey ben diyorum ki bildiğimiz tütünün içine, evde yapacağımız bir sos hazırlasak karıştırsak normal bir sigara gibi tatlandıramazmıyız?.
  böyle bir reçeteniz varsa lütfen email adresime gönderirmisiniz
  Teşekkürler

 3. 3
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  http://www.karasaban.net/fda-ceviri/

  yukarıdaki link Amerikan sağlık örgütü FDA in orjinal sayfasının çevirisidir . bu çeviriyi yaptığımda 31 mart 2010 tarihinden sonra katkılı – soslu sigaraların A.B.D. de dahi yasaklanacağını ilan eden FDA , daha sonra bu süreyi Amerikan sigara şirketlerinin çıkarını gözeterek 30 haziran 2013 e erteledi ( bknz ; http://www.accessdata.fda.gov/scripts/email/TobaccoProducts/flavoredCigarettes.cfm ) ancak eninde sonunda katkı – sos içeren sigaralar tamamen yasaklanacaktır . o nedenle Berkay ve Berkay gibi düşünenlere ; sos lu sigara yapmak yerine , ki ” ev ortamında ” bu mümkün değildir ! , sos içermeyen sigaralar hangileridir , Türk Tipi Oryantal Sigara ne demektir , öğrenmelerini tavsiye ederim :) . Bir de yukarıdaki yazıyı sonuna kadar okumalarını !

  Bence ya sigarayı tamamen bırakın , çünkü yakında petrol gibi sigara sektöründe de dışa bağımlı hale geleceğiz . Ülkemizde artık Türk Tipi Katkısız Sigara Harmanı kalmadı . Tekel i satın alan şirket te dahil , ülkemizde sigara üreten hiçbir firma % 100 katkısız yerli sigara üretmiyor artık . İçeriği bilinmese dahi her firma sırf ucuz olduğu için yurt dışından ucuz ( şimdilik ! ) tütün ithal edip sigara üretiyor . Ya da katkı içermeyen ” Türk Sarma Tütünü ” için . içimi ağır geleceğinden günde birkaç taneden fazla içemezsiniz , böylece sigarayı da azaltmış olursunuz !

  4207 sayılı yasa bu maksatla çıkartılmıştı , Ülkemizdeki tiryakiler daha az sigara içsin diye !!!

  selam ve saygılar ,

  Cengiz Şahin
  yukarıdaki yazının yazarı

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam