Tayfun Ozkaya

Tayfun Ozkaya

1974 yılından bu yana Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünde çalışıyor. 1990 yılında kurduğumuz Tarım Ekonomisi Derneğinin değişik dönemlerde başkanlığını yaptı. Şu anda tekrar başkanlık görevini sürdürüyor.

İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1

  Ali Bülent Erdem

  Tayfun Hocam, dedikleriniz doğru ama size bir soru sormak istiyorum: “Uluslararası Oryantal Tütün Sempozyumu” yapılıyor. İhracatcıların, tütün eksperlerinin, ziraat mühendislerinin, TAPDK’nin, tekel işçilerinin, üniversitelerin temsilcileri katılımcı. Olmayan ise tütün üreticileri. Ziraat Odasının bu misyonu yerine getirmediği bilinen bir gerçek. Onun için söylediklerinden rahatsız olunmaması gerekiyor. Şimdi sormak istiyorum, üretici temsilcilerinin olmaması konusunda ne düşünüyosunuz?

  Türkiye tarımı şirketleştirilmeye çalışılırken, imzalanan uluslararası sözleşmeler ve Anayasa’nın 90. maddesi dayanak yapılarak kurulmuş Çiftçi Sendikaları hakkında, hükümet iç hukuk düzenlemesi yapmadığı için kapatma davaları açıyor. Çiftçilerin örgütlü olması, sözünü söylenmesi istenmiyor. Bütün bunları anlıyoruz.

  Bu tür sempozyum, ve platformlarda da aynı davranışlarla karşılaşmak gerçekten çok acı. Tekrar sormak istiyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz.
  Selam ve saygılarımla…

  Ali Bülent Erdem/ Tütün SEN Genel Başkanı

 2. 2

  Servet Yaprak

  Ali Bülent Bey,Tütün SEN de dahil olmak üzere tütün üretici örgütlerine sempozyum davetiyeleri gönderilmiştir. Bizlerde doğal olarak TZOB haricinde üretici boyutundan yeterli katılım olmamasına üzüldük.

  Servet YAPRAK
  TED Yönetim Kurulu Üyesi

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam