İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  Yukarıdaki yazı ilginç geldi bana . Özellikle , Bakanlık ” Basın Açıklaması ” ndaki bir cümle benim de dikkatimi çekmişti ;

  16.12.2010
  Bakanlık Basın Açıklaması :
  ……………………….
  Bu tür haberlerin gerçek amacı anlaşılamamakla beraber et spekülatörlerine hizmet edeceği düşünülmektedir.
  ……………………….

  Spekülatörlere hizmet eden eylemler ; ” her gelişmenin kamuoyuna zamanında duyurulmaması ” , ” uydurma haberlerin yayılması ” ve ” sanki ülkemizin hayvancılığında bir sorun varmış havası oluşturulması ” dır . Bu eylemleri gazeteciler değil , spekülatörlerin kendisi yapar !!! Ancak Ali bey in hayvan çiftliği var ise veya ithalat yapıyor ise durum değişir , onu da ben bilemem !

  SPEKÜLATÖR ne demektir ve nasıl çalışır önce bunu iyi anlayalım !

  Bahsi geçen daha önceki yazıyı da okumuş ve konunun aslını ben de merak etmiştim . ( Bknz. http://www.karasaban.net/koyunun-tanesi-bin-liraya-cikti/ ) Bu yazı o anlamda faydalı olmuş .

  Bakanlık Web Sitesindeki yazıyı ( Bknz.http://www.tarim.gov.tr/TarimPortal.html ) kaleme alan arkadaşı bir vatandaş olarak ben de eleştirmek isterim ;

  Bu ülkede bir zamanlar ” Emret Bakanım ” isminde bir dizi vardı :) Ben o diziyi çok anlamlı bulmuşumdur. Gerçekten de bu olayda olduğu gibi bazen yanlış anlaşılmalar oluyor ve bunun düzeltilmesi çok basit bir açıklama ile mümkün olabilecekken bazı bürokratlar , hiç üzerlerine vazife olmadığı halde mutlaka ” bir eleştiri ” yapmak gerektiğini düşünebiliyor .

  Halbuki çok net bir durum ; Sadece yapılan bir eleştirinin ne anlama geldiği anlaşılacak ve sorun olarak aktarılan durumun öyle olmadığı kamuoyu ile paylaşılacak . HEPSİ BU . Niye büyütülürki ?!

  Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız . Merak edebiliriz , kamu adına görev yapan ” bürokrat ” , ” Web sitesi sorumlusu ” nun işi bu değil midir ?! Bizi aydınlatmak !

  Ali Bülent Erdem bey e teşekkürler . Kamu adına merak ettiği ve bizi bilgilendirdiği için .

  Ali beylerin sayısı arttıkça , Web sayfalarına konan açıklamalar siyasi rekabet amacı ile değil , Kamuyu bilgilendirmek amacı ile daha dikkatli kaleme alınacaktır.

  Bu arada Tarım Bakanlığı’nı ayrıca tebrik etmek gerekli bence . ” Eksik Bilgilendirme ” bile olsa kaç bakanlık bunu yapıyor ?! Desteklemek ve eleştirinin ötesine geçmemek gerekli . Bu anlamda yazıyı kaleme alan arkadaşı sadece eleştirmiş olayım , yoksa kesinlikle amacım saygısızlık değil .

  Vatandaş Cengiz – Samsun

 2. 2
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  Ali Ekber Yıldırım bey lütfen kusuruma bakmasın . karasaban yazarlarından Ali Bülent Erdem e teşekkür etmişim . Ezberimdeki isim karışıklığı nedeniyle çok özür dilerim .

  Elbette Ali Bülent Erdem beyden de özür diliyorum :)

  selamlar ,

  vatandaş cengiz

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam