İlgili Yazılar

Bir Yorum

 1. 1
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  Aslında bir yorum yazmaya başlamıştım ama yazmaya başlayınca yazı büyüdü , ” yorum ” dan öteye geçmeye başladı . hazırladığım yazıdan bazı bölümleri alıp buraya ” yorum ” olarak ekliyorum . Yazdığım diğer bölümleri düzenleyip göndereceğim . Eminim herkes keyifle okuyacaktır . Israrla takip etmenizi öneririm :)

  Not : Yazıda başlangış noktası Rize dir . Daha sonra sırasıyla Çamlıhemşin , Ayder ve Yukarı Kavron Yaylası geliyor . Derebaşı gölü , Kavron Vadisinin en tepe noktası , Fırtına Deresinin kollarından birisinin başlangıç noktasıdır . Dere , gölden çıktıktan sonra dev kayaların altına girer , bir kaç yüz metre aşağıdan tekrar çıkar .

  *************************************************************************
  ……………..
  …………………………….

  ” Derebaşı Gölü ” , Kavron Vadisinin en tepe noktasıdır . Burada ne yazarsam yazayım boş , anlatmam mümkün değil . Kavron Vadisini o noktadan seyredin ve doğanın yıllar içinde gerçekleştirmiş olduğu , ifade edecek kelime bulamıyorum , o muhteşem , o muazzam projeyi gördükten sonra kendi projenizle kıyaslayın , ondan sonra muhteşem projenizi hükümete sunup , bölge insanına anlatmaya kalkın !!
  …………………………….

  Herkes kendi yurdunu bilir , kendi yurdunu tanır ! orada yaşayan insanlar ellerindeki hazineyi senden benden çok daha iyi bilirler . siz , biz kim oluyoruz da onlara ” ÇED ” – ” ÇEVRE ETKİLEŞİM DEĞERLENDİRME ” dersi vermeye kalkıyoruz .

  Yukarı Kavron ve Fırtına Vadisindeki ” gerçek projeyi ” göremeyen hiç bir iş adamı , ” kendi projesini ” köylüye anlatmaya kalkmasın boşuna .

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam