İlgili Yazılar

2 Yorumlar

 1. 1

  tülay

  yazı için Nihal Kemaloğlu’na ve burada paylaşanlara teşekkür ederim. gıda egemenliği vazgeçilmezdir. bir de, avrupa için çiçek yetiştirmek bölümü bana bişi hatırlattı, Tekfen Holding sahibi ve TEMA mütevelli heyetinden Ali Nihat Gökyiğit’in eşi hatırasına yaptırdığı Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde yapılan bir seminerde Doğu Karadeniz’de fındık yetiştiriciliğinin bırakılıp ihracat için açelya yetiştirmeleri tavsiye edilmişti, neyse ki orada bulunan bir arkadaş duruma müdahale etti. son söz: gıda ve su egemenliğimiz olmazsa geleceğimiz olmaz.

 2. 2
  cengiz şahin

  cengiz şahin

  ” çok uluslu Gıda şirketleri ” insan gıdası için gelecekteki en büyük tehdit unsurlarıdır . İnsan Gıdası ile Kapitaizmin tek bağlantısı ” Cafe – Restoranlar v.s. ” olabilir . ” Temel Gıda ” da Kapitalizm olmaz !!! Olmamalı !

  Meşhur ” İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ” ne diyor ?! , bir göz atın ; http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/insanhaklari/pdf01/203-208.pdf

  Madde 25 çok ilginç değil mi ?! ; 1- Herkesin kendisinin ve ailesinin sağlık ve refahı için beslenme, giyim, konut ve tıbbi bakım hakkı vardır. Herkes, işsizlik, hastalık, sakatlık, dulluk, yaşlılık ve kendi iradesi dışındaki koşullardan doğan geçim sıkıntısı durumunda güvenlik hakkına sahiptir. :)

  Lafla Peynir Gemisi Yürümez ! PAMUK ELLER CEBE girmeden , her ülke ” o versin , bana ne ” dediği müddetçe gelecekte çok daha fazla ” açlık ve kıtlık ” haberleri okuyup izleyeceğiz .

  Ayrıca Afrika ülkelerini ÇÖPLÜK olarak kullanan Modern !!! ve Gelişmiş !!! ülkelerinden kimse bir şey beklemesin . Artık onlar yokmuş gibi yapmalıyız . Onlardan kimseye ( kendileri de dahil ) fayda gelmez . Gelecekte kendi dertleri ile oldukça uzun bir müdddet uğraşacaklar . Dünya Üzerinde sömürecekleri ülke kalmayınca bir birlerinden çalmaya başlayacaklar . Küresel Krizin gerekçeleri ne olabilir ki ?! Afrikadaki açlık değil herhalde !!!

  Teşekkürler Nihal Kemaloğlu .

  http://www.karasaban.net/cok-uluslu-tarim-gida-sirketleri-ve-ucuz-tarimin-bedeli-cengiz-sahin/

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Toprak Onur Yaşam